speaker-photo

Dr. Kajó Cecília LL.M.

igazgatásszervező, jogász, adatbiztonsági és adatvédelmi szakjogász

Az előadó igazgatásszervező, jogász, adatbiztonsági és adatvédelmi szakjogász, 30 éve dolgozik közigazgatásban, 20 évet töltött a XVIII. kerületi Polgármesteri Hivatalban képviselő-testület és bizottságai mellett valamint hatósági jogalkalmazóként; majd 2 évig a Magyar Birtokvédelmi Szövetség főtitkára volt; ezután dolgozott az Agrárminisztérium Élelmiszerlánc-felügyeleti Főosztályán kodifikációs jogászként, a Józsefvárosi Polgármesteri Hivatalban törvényességi felügyeleti feladatokkal foglalkozott, az Üllői Polgármesteri Hivatalban szintén hatósági jogalkalmazóként dolgozott.

A Magyar Birtokvédelmi Szövetség főtitkáraként tagja volt a Kúria Birtokvédelmi Joggyakorlat-elemző Csoportjának, társszerzője a 2023 szeptemberében az ORAC Kiadónál megjelent Birtokvédelmi Kézikönyvnek.

Az ELTE-ÁJK adatbiztonsági és adatvédelmi szakjogász-képzése elvégzése után 2023-ban a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság Információszabadság Főosztályán dolgozott hatósági jogalkalmazóként, jelenleg a Magyar Birtokvédelmi Szövetség szaktanácsadója.

Az „Adatvédelem és birtokvédelem összehasonlítása illetve elhatárolása a magáncélú kamerarendszerek kapcsán kialakult szomszédkonfliktusoknál” című szakdolgozata 2024-ben ezüst fokozatot ért el a MADAT adatvédelmi pályázatán, az ELTE-ÁJK mesterséges intelligencia és technológiai jogi szakjogász-képzésének végzős hallgatójaként idén ősszel megvédendő „Digitális birtokháborítás az okosotthonok korában” című szakdolgozat-témája előadásként 2024. május 16-án mutatkozott be az Alkotmánybíróság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet által szervezett konferencián.

11:20 – 12:50

Csütörtök Május 8.

Közigazgatási jogkörben okozott kár bírósági joggyakorlata a jegyzői birtokvédelmi döntéseknél

Az elmúlt évek egyik híres, országos sajtót is megjárt esete a „vadriasztó
hangágyús” birtokvédelmi ügy, ahol a jegyző a környező lakosságot zavaró
hanghatások ellen birtokvédelmet adott, a szerkezet lekapcsolásával
azonban majdnem százmilliós kára keletkezett a gazdálkodónak a
terményben a vadállatok miatt. De van még jónéhány érdekes jogeset a
bírósági joggyakorlat tarsolyában, amelyekből sokat tanulhatunk és amely felhívhatja figyelmünket arra, hogy milyen széles spektrumban kell
gondolkodnunk az adott alapprobléma ügyfélbarát megoldásán túl a
lehetséges jövőbeli károkozást is elkerülve.